Terapie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie

  • Jeśli coś działa, rób tego więcej.
  • Jeśli coś nie działa, nie rób tego więcej – rób coś innego.
  • Jeśli coś się nie zepsuło – nie naprawiaj tego.

                                                                    (filozofia TSR)            

W proponowanej przez poradnię terapii i w tym proponowanym podejściu klient jest ekspertem od swojego życia i wie, co jest dla niego najlepsze. Terapeuta jest jedynie ekspertem od sposobu prowadzenia sesji w taki sposób, żeby ułatwić osobie, z którą pracuje budowanie wizji zmiany i poszukiwanie sposobów jej osiągnięcia. Człowiek sam przy pomocy pytań terapeuty oraz opracowanych specjalnie technik ,,odkrywa”, co dla niego jest najistotniejsze, jakich zmian oczekuje, oraz co może zrobić żeby zacząć wprowadzać je w życie.

Terapia polega na rozmowie, podczas której szuka się mocnych stron pacjenta, skupiając się na rozwiązywaniu trudności, szukaniu rozwiązań problemów, natomiast nie analizuje się przyczyn i istoty trudności, nie odwołuje się do minionych przeżyć, nie "rozgrzebuje" się przeszłości.

Terapeuta podczas spotkania ma do dyspozycji konkretne techniki oraz narzędzia, które umożliwiają przeprowadzenie rozmowy terapeutycznej.

Proponowana przeze mnie terapia  znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach, w tym przy uzależnieniach, zaburzeniach psychicznych czy traumach.

Zapraszam uczniów, którzy : mają  stany depresyjne, nerwice itp., przeżywa silny stres spowodowany np. utratą bliskiej osoby, kryzysem w związku, wypadkiem czy długotrwałą chorobą, doświadczają bulimii czy anoreksji,  są ofiarą bądź sprawcą przemocy, np. przemocy domowej, są uzależnieni lub współuzależnieni (alkohol, narkotyki, hazard).

   

                                                                                                               Terapeutka

mgr Joanna Szczepańska

 

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Włodawie

Partyzantów 17
22-200 Włodawa

tel/fax.: 82 572 12 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat poradni jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Godziny Pracy

Pracownicy Pedagogiczni:

  • Poniedziałek - od 8.00 do 17.00
  • Wtorek - od 8.00 do 17.00
  • Środa - od 8.00 do 17.00
  • Czwartek - od 8.00 do 17.00
  • Piątek - od 8.00 do 17.00