Warsztaty wielokulturowości

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie

  „XXI wiek będzie wielokulturowy, będzie wiekiem rozbudzonych ambicji. Ludzkość nie przeżyje go, jeżeli nie nauczy się tej podstawowej prawdy: że drugi ma też prawo do życia i ma prawo do tego, by być uznanym”.

Ryszard Kapuściński

Celem proponowanych przez naszą poradnię zajęć z wielokulturowości jest ukazanie dzieciom, że świat jest różnorodny, zamieszkiwany przez ludzi wielu kultur, tradycji i religii, ale w tej różnorodności nie ma lepszych i gorszych – wszyscy jesteśmy tak samo ludźmi i wszystkim należy się szacunek.

Ponadto w czasie spotkań staram się pomóc uczniom w usystematyzowaniu tych informacji o uchodźstwie, które już do nich dotarły za pomocą mediów czy rozmów w domu        i powstałych w ten sposób wyobrażeń własnych. Rozmawiam o przyczynach uchodźstwa,               o tym co się wiąże z decyzją o ucieczce. Koncentruję się na rozwiewaniu mitów narosłych wokół uchodźców i postawach wobec nich.

Warsztaty odpowiadają na wyzwanie postawione przed współczesnymi uczniami, którzy są świadkami przekształcenia się ich homogenicznego etnicznie i kulturowo kraju i miejscach zamieszkania w wielokulturową społeczność.

Spotkania mają za zadanie dać uczniom narzędzia, które pozwolą im zrozumieć ten proces oraz wykształcić odpowiednie umiejętności, które będą pomocne w budowaniu wspólnego domu z osobami migrującymi do Polski.

Trenerka wielokulturowości

                                                                                                                mgr Joanna Szczepańska

 

 

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Włodawie

Partyzantów 17
22-200 Włodawa

tel/fax.: 82 572 12 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat poradni jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Godziny Pracy

Pracownicy Pedagogiczni:

  • Poniedziałek - od 8.00 do 17.00
  • Wtorek - od 8.00 do 17.00
  • Środa - od 8.00 do 17.00
  • Czwartek - od 8.00 do 17.00
  • Piątek - od 8.00 do 17.00